Před nějakou dobou jsem kdesi četl rozhovor s Petrem Nárožným, kterého považuji za velice inteligentního pána (čímž se do značné míry vymyká standardu českých celebrit). Ten v rozhovoru zmiňoval cosi v tom smyslu, že jednou z nejcennějších věcí, které se v životě naučil, bylo neříkat nutně blbcům, že jsou blbci. Že ho blbost rozčilovala a dělal to neustále, ale měl s tím pochopitelně spoustu problémů, a teprve v průběhu spousty let se naučil to nedělat. Velice dobře mu rozumím – mám totiž odjakživa úplně stejný problém. Ale docela by mě zajímalo, jak by si s něčím takovým poradil na internetu. Internet je totiž pro blbce hotovým rájem.
(číst dál…)
8808. Blbec. Seš také blbec. Oba jsme blbci.
24
2013
Aliens: Colonial Marines
22
2013
OK, Colonial Marines. O té hře se asi dá říct, že není až tak hrozná, jak se z leckterých recenzí mohlo zdát, ale je to asi jako říct o autu bez kol a motoru, že není tak nepojízdné, jak by se mohlo zdát. Protože je prostě pořád hrozná poměrně dost.
Zcela neuspořádaně poznámky (předem podotýkám, že pouze o záporech – ale kladů je minimum a víceméně se dají shrnout do věty „nová hra s vetřelci a mariňáky“ – tedy pokud k tomu vzápětí nedodáte „produkovaná Segou“, protože tím byste pochopitelně všechny klady zase okamžitě odepsali):
(číst dál…)
11 největších mýtů o standardní výživě
14
2013
Josef Štěpánek dnes na G+ sdílel velice dobrý článek Krise Gunnarse, který shrnuje celou řadu mýtů či pochyb o tom, co je nám obvykle vydáváno za správnou výživu. A protože se mi ten článek vážně hodně líbil a myslím, že by si ho mohli chtít přečíst další, rozhodl jsem se vyšetřit si na něj ve svém momentálně dost nabitém rozvrhu nějaký čas a přeložit ho.
Jednou z věcí, proč ho považuji za tak dobrý, je ovšem skutečnost, že si jeho autor dal tu práci a svá tvrzení, na rozdíl od většiny ostatních autorů podobných článků, podpořil poměrně rozsáhlým souborem odkazů na povětšinou odborné studie, podporující právě to, co se snaží sám sdělovat. (Samozřejmě je s ohledem na objektivitu potřeba zdůraznit, že to, že nějaká studie něco vyvrátí nebo alespoň nepotvrdí, ještě neznamená, že tomu tak opravdu je – ale to nakonec platí i pro ty studie, které používají pro podporu svých argumentů „standardní“ odborníci.) A tyto odkazy jsou pochopitelně ve většině případů (s výjimkou asi tří odkazů na Wikipedii, které bylo možné nahradit jejich českými ekvivalenty) anglicky a přeložit je by byl velice náročný úkol. I tak je ale myslím pro českého čtenáře pozitivní alespoň vědomí, že si autor svá tvrzení necucá z prstu.